Akciğer Kanserinde Güncel Tanı ve Tedavi Yaklaşımı

Email
WhatsApp kitap sipariş hattı: +905303042583
Lütfen talep ettiğniz kitap adı ve adetini sipariş ulaşacağı kişi iletişim bilgileriyle birlikte WhatsApp hattımızdan bize bildiriniz ( Ad ve soyad, kargo teslim adresi ve Telefon numarası). Kargolama sonrası EFT veye Web Post ödeme için+905303042583 hattından sizinle iletişime geçilecektir. BayrakolMP
Sales price 95,00 TL
Total: 95,00 TL
Discount
Total Tax:
Price / kg:
Description

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Önce  sistemimize kayıt olun, sonra giriş yapın daha sonra da ödeme işlemini tamamlamak için linki tıklayın..

 

 

Mesleğe başladığım 1980’li yıllarda çoğunlukla enfektif patolojiler nedeni ile yaptığımız ameliyatların yerini günümüzde malignite patolojileri, özellikle de akciğer kanseri patolojileri almıştır. 30 yıl öncesi ile kıyaslandığında daha yüksek doğrulukta laboratuar ve radyolojik preoperatif değerlendirmeler yapılabilmektedir. Geçmişte medikal veya cerrahi inoperable olarak değerlendirdiğimiz bir çok hasta bu değerlendirmeler sayesinde artık opere edilebilmektedir. Cerrahi tekniklerdeki ilerlemeler her ne kadar daha yavaş olsa da, bir zamanlar sadece belirli merkezlerde yapılan parankim koruyucu cerrahiler günümüzde yaygın olarak yapılabilmektedir. Son yıllarda akciğer kanserinde cerrahi teknik bakımından en büyük değişim videotorakoskopik cerrahinin rutin yapılmaya başlanması ile olmuştur. Böylece postoperatif hasta konforu anestezi desteği ile daha iyi olabilmektedir. Benzer şekilde, günümüzde daha fazla biyomarker ile yapılan histopatolojik değerlendirmeler sıklıkla yanlış mezotelyoma tanısı alan hastaların ayrımında, yol gösterici olmuştur. Günümüzde uygulanacak olan daha selektif kemoterapi ve/veya uygun doz, kısıtlı alan radyoterapi gelişmeleri ile hastaların yaşam süreleri uzamıştır.

Ancak tüm bu iyi gelişmelere rağmen akciğer kanseri tedavisi sonrası ortalama 5 yıllık yaşam Evre 1 tümörlerde dahi %65’in üzerine çıkamamıştır. Bu durum akciğer kanserinde multimodal tedavinin önemini ortaya çıkarmaktadır. Bu kitap, konusunda uzman he- kimlerin katkılarıyla hazırlanmış, göğüs cerrahisi ve göğüs hastalıkları hekimlerinin yanı sıra medikal onkolog, radyasyon onkoloğu ve diğer branş hekimleri için akciğer kanseri konusunda yararlanabilecekleri bir kaynak hedeflenerek planlanmıştır.

Emeklerini bizlerden esirgemeyen bölüm yazarlarına, yayın evine ve bu kitap fikrinin oluşmasında önayak olan Dr. Orhan Yücel’e teşekkür ederiz.

Abdullah İrfan Taştepe

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Göğüs Cerrahisi AD. Ankara

Reviews

There are yet no reviews for this product.

Please publish modules in offcanvas position.